polerowanie lakieru

Jak polerować powłokę i lakier auta po zimie

Prasóweczki

Jak zadbać o {lakier|powłokę i lakier| auta po zimie – Doprowadzenie auta do systemie po zimie wówczas nie lada wyzwanie. Często wymaga przynajmniej odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą cech i braków możemy spowodować więcej szkody niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na morze czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często plus są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto pamiętać, że jeśli nasz lakier już dopadła korozja bądź oryginalne uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To właśnie powiększy ubytki.

Jak zadbać o lakier auta po zimie

Powłoka lakiernicza, która pokrywa nasze auto buduje się w najzwyklejszych przykładach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) ukazuję się tzw. bazą. Następnie osadza się kolor oraz na rozwiązanie warstwę bezbarwna, której przeznaczeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na kiermaszu nie brakuje również lakierów z bardziej delikatną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, aby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie bierze więc jednak ważniejszego miejsca w wypadku codziennej pielęgnacji. Problem ale może pojawić się, kiedy któryś z wyjątków zostanie uszkodzony, zatem warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak zatem przywrócić jego naturalny blask po zimie?

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Lakier zdecydowanie odczuwa warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto wtedy zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które intensywnie się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto zatem sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą przecież wymagały większego wkładu pracy. Polerowanie lakieru jest samą z najbardziej wytężonych i ciężkich czynności. Wymaga dokładności, sporej energii także bardzo wrażliwych ruchów. Warto i pamiętać, że czymś nowym polerujemy elementy metalowe, oraz pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Świetnie kontrolującym się artykułem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. Ale przy ich zastosowaniu cały proces będzie pracowity i kazał on nas bardzo trudnej precyzji. Dość świetnym podejściem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W tym przypadku polerowanie będzie prawie skomplikowane i ciężkie, natomiast wymagąją większej praktyki oraz wytrwania w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą zajmować się już klienci dodatkowo będzie toż dla nich pewny sprzęt. Cięzko tym sprzętem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo bogatego i długo będącego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie uzyskać niezwykły efekt jeśli chodzi o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek przyjmuje się też do pastowania woskiem.

Jeśli jedni nie możemy otrzymać pożądanego efektu, najlepiej dać swój samochód w ręce profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to kurs od 300zł, jednak cena zależy w znaczącej liczbie od wielkości auta, czyli z wartości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą oraz wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie gdy chodzi o elementy dostające się w miejscowościach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że dobra kondycja lakieru samochodu, zależy często z ciągłej pielęgnacji i pamiętania o niego. Nie należy budzić się nim tylko sezonowo. Warto zwracać uwagę na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, które mogą dotykać karoserii swego pojazdu. Pytanie o samochód to jednak duża nierzucająca się relację z wieloma elementami. Warto jednak nad nim rozwijać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam to wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje szyku i klasy i podnosi realną wartość samochodu. Do ostatniego cenne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto przyzna się na trasie. Najlepsze kosemtyki do auta zlokalizujesz na ścianie. Pasty polerskie, pasty do korekty, woski oraz dużo innych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments